Монтаж системи змащування на вагоноперекидач 18 ВО 01

Side-Dumper-for-train
Компанія ЛЕОН ГІДРАВЛІК здійснила монтаж системи змащування на бічний вагоноперекидач 18 ВО 01. Система розрахована на максимальний тиск 300 бар (обумовлено наявністю запобіжних клапанів на кожному відведенні насоса) та діапазон робочих температур від -40 (-20)… +120(+80). У цю систему входять 15 точок змащування підшипників і 2 точки змащування приводних шестерень. Якщо до підшипників мастило подається через маслюки, то вже для змащування шестерень використовуються «паразитні» шестерні, розроблені компанією ЛЕОН ГІДРАВЛІК. Оскільки для змащування підшипників і приводних шестерень використовуються різні типи мастила, було встановлено 2 насоси ILC MAX виробництва компанії ILC, Італія.

Мастильний насос ILC MAX оснащений власним командним блоком (контролером), який дозволяє налаштувати цикл змащування за наданими замовником розрахунковими даними. Цикл роботи цієї системи розбитий на час змащування та паузи. Кількість мастила, подане в кінцеві точки, прямо пропорційно часу роботи насоса з розрахунку 4,64 см3/хв (регулювальний гвинт від 0 до 100% подачі) на кожен вихід. Таким чином, можна оптимізувати подачу мікродоз мастильного матеріалу з високою частотою, що забезпечить стабільну мастильну плівку між поверхнями тертя й запобігає «коксуванню» як вузла тертя, так і мастильних магістралей.

Також блок керування насоса дає змогу контролювати:
— Аварійний цикл (зайвий цикл роботи);
— Сигнал надлишкового тиску (якщо в системі включений датчик тиску);
— Сигнал спрацьовування мастильного розподільника (якщо в систему включений датчик спрацьовування розподільника);
— Низький рівень мастила в баку;
— Оберти насоса;
— Високу температуру;
— Низька напруга;
— Статус драйвера.

Місткість бака насоса становить 8 літрів, що забезпечить роботу системи в нормальному режимі впродовж 3 місяців. Заправка насоса здійснюється за допомогою ручної заправної станції, яка входить до комплекту постачання. Для зручності процесу заправки використовують швидкороз’ємне з’єднання (ШРЗ).

Насоси ILC MAX комплектуються насосними елементами з можливістю регулювання продуктивності та запобіжним клапаном, що дозволяє встановити максимальний тиск для роботи системи. У разі закупорки трубопроводу (механічні пошкодження труб, коксування мастила, вихід із ладу розподільника), запобіжний клапан скине надлишок тиску (мастила) з магістралі, тим самим повідомивши про несправність системи.

Для змащування підшипників у даному випадку використовується багатоцільове м’яке мастило NGLI2, яке від насоса надходить до розподільників і від розподільника безпосередньо до точок змащування. Для головних мастильних магістралей обрані трубопроводи з умовним проходом 9 мм (труба прецизійна 12х1,5), що забезпечує добре прокачування навіть за низьких температур навколишнього середовища. Кінцеві магістралі мають умовний прохід 8 мм (прецизійна труба 10х1).

Встановлені розподільники типу DMX, заздалегідь підібрані з урахуванням видачі потрібної порції, також є продукцією італійської компанії ILC. Розподільники мають захисне покриття Zn+Ni, що дозволяє використовувати їх в умовах підвищеної забрудненості, також укомплектовані візуальним індикатором роботи, завдяки якому можна швидко перевірити роботу розподільника.

Для змащування приводних шестерень використовується молібденовмісне мастило NGLI1, яке від насоса надходить до «паразитних» шестерень і до місця змащування потрапляє вже при зачепленні їх із приводними шестернями. Для зручності обслуговування, також як і у випадку з точками змащування підшипників, мастило з мастильних магістралей надходить до кінцевих точок, у цьому випадку паразитних шестерень, за допомогою РВД.

foto-lubrication-system-gears

Усі мастильні магістралі цієї системи змонтовані за допомогою фітингів із кільцями, що дозволяє проводити монтаж без використання спеціалізованого інструменту, а також дає можливість багаторазового складання-розбирання при проведенні ремонтних робіт. Фіксація трубопроводу до металоконструкцій провадиться за допомогою приварних скоб.

З метою економії мастильних матеріалів було реалізовано систему запуску насосів на початку роботи вагоноперекидача. У момент, коли приводна шестерня починає обертатися і приводити в рух вагоноперекидач — на насоси надходить сигнал про початок роботи й запускається цикл змащування. Потрібно відзначити, що завдяки контролеру насоса, який простий у програмуванні та має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, зміна режиму змащування здійснюється замовником без використання спецобладнання та залучення спеціаліста.


hydraulic-circuit-lubrication-system

hydraulic-circuit-lubrication-system-gears