Централізовані системи змащування для харчової промисловості

Системы смазки для пищевой промышленности

На підприємствах харчової промисловості не обійтися без виробничих ліній, у яких присутні різні машини: для дроблення сировини, для змішування різних компонентів, фасовочно-пакувальних машини тощо. У механізмах перерахованих вище машин присутні пари тертя, які потребують змащування.

Недолік змащування може вивести з ладу машини та виробничі лінії. Підвищена вартість мастильних матеріалів та обов’язкове обслуговування в поєднанні з високою вартістю машин зумовлюють потребу в автоматичній централізованій системі змащування. Суворі умови, такі як вода, мило та механічні навантаження в сукупності призводять до підвищеного зносу підшипників. Тому мастило в таких умовах є дуже важливим критерієм для забезпечення правильного захисту точок тертя від зношування. Поки машина працює, мастило автоматично надходить потрібними дозами та з потрібною періодичністю у всі підключені точки в системі. Мастило «в русі» забезпечує оптимальний і рівномірний розподіл мастила в підшипнику, зниження тертя та передчасного зносу. Це найкраща форма змащування для систематичного застосування. Підвищена безпека — ще один важливий чинник. Небезпечно розташовані або важкодоступні точки мастила більше не потрібно обслуговувати вручну. Крім того, має місце зниження витрат на технічне обслуговування за рахунок скорочення часу простою та зниження витрати мастильних матеріалів.

На фото нижче приклад установки системи змащування на базі насоса з механічним приводом на машину поділу тіста для випікання хліба.

Системы смазки на машине деления теста для выпечки хлеба

РУЧНЕ ЗМАЩЕННЯ ПРОТИ АВТОМАТИЧНОГО ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ЗМАЩУВАННЯ

преимущество централизованной системы смазки над ручной

Маленька, точно дозована кількість мастила поставляється з точним інтервалом часу, доки машина працює. Точки тертя знаходяться в русі — це сприяє оптимальному поширенню мастила, що гарантує всім підшипникам низьку витрату мастильного матеріалу та збільшення терміну служби підшипників (у 4 рази та більше).